You're not logged in. Log in
Search for alumni

Users

Krzysztof Kusiak

avatar

Krzysztof Kusiak

Country: Stany Zjednoczone

Town: Nowy Jork / Warszawa

My organization: Pangea Alliance / Pangea Polska / Pangea Network

I act for:

 • self-government
 • business
 • education
 • culture
 • sport
 • Polish community abroad

I'm a leader in: 1. Polonia 2. Startup's / Przemysł 1. Polonia; Budowaniu mostów pomiędzy young professional polskiego pochodzenia mieszkającymi za granicą głównie USA. Wychodzę z założenia że działania mające na celu umocnienie pozycji Polonii w krajach zamieszkania, podwyższenie produkt wytworzony przez Polskę (wliczając w to kapitał ludzki) może być skuteczny tylko jeżeli zostanie poparty przez działania połączone z biznesem oraz polityką lokalną. Startupy; Obecnie współpracuje z Polską Agencją Rozwoju Przemysłu nad projektem mającym na celu stworzenie Venture Capital for Industrial Development mający na celu efektywne i nowatorskie wspieranie polskiego produktu na rynkach międzynarodowych. Poprzednio, (1,5 roku temu) wprowadzam na rynek AIP Business Link Kraków. Zajmując się zarówno budowaniem produktu jak i comunity. Business Link w momencie powstania był pierwszym w Polsce akcelerator o zasięgu globalnym. Produkty oraz idee powstałe w Polsce staramy się wypromować w USA. Polonia/Startupy; W niedługim okresie będziemy budowali struktury który pomoże przechodzić startupom z Polski do USA. chciałbym żeby NYC, z którym jestem osobiście związany (a nie dolina krzemowa) stał się naturalnym portem dla startupów z Polski.

I took part in:

 1. Alumni Reunion in Białobrzegi, 16-18 November 2012
 2. School for Leaders for the Polish Community Abroad , School for Leaders of the Polish Community in USA and Canada (2009)
  As: participant
 3. School for Leaders for the Polish Community Abroad , Alumni Reunion in Toronto (2010)
  As: participant
 4. School for Leaders for the Polish Community Abroad , Alumni Reunion in Białobrzegi, 2013 (2013)
  As: participant
 5. School for Leaders for the Polish Community Abroad , Training for Leaders of Polish Professionals' Associations (2013)
  As: participant

For me the School for Leaders means: Szkoła którą ukończyłem, z którą czuje się związany, której miano absolwenta jest dla mnie wyróżnieniem. SL to kopalnia kontaktów, które wykorzystuje w życiu zawodowym i prywatnym. To również źródło z którego czerpie wiedzę. Miano absolwenta SL jest dla mnie rekomendacją i zachętą do rozpoczęcia współpracy z drugim absolwentem. To również okno które pozwala mi dostrzec nowe perspektywy na problemy, z którymi się codziennie spotykam.